Hodowla jeleni i danieli

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Od 2019 roku zajmujemy się hodowlą jeleni szlachetnych oraz danieli europejskich w Łowiczu Wałeckim, woj. zachodniopomorskie, powiat wałecki. Nie jesteśmy dużą hodowlą, nasze stada łącznie wynoszą około 100szt, choć według nas jest to duży plus, ponieważ mamy lepszy ogląd na każdą sztukę.

Zimą zwierzęta dokarmiamy wyłącznie naturalnymi składnikami m.in. marchewką, burakami, owsem z naszych ekologicznych upraw oraz sianem i sianokiszonką, które również zbieramy na swoich ekologicznych polach. Nieodłącznym elementem jest też dostęp do świeżej wody oraz lizawek. Latem dbamy by jelenie i daniele miały dostęp do dobrej jakości pastwisk, które regularnie przesiewamy i napowietrzamy.

Jesteśmy pod nadzorem powiatowego inspektoratu weterynarii oraz jednostki certyfikującej ekologie. Regularnie są u nas przeprowadzane kontrole co potwierdzają raporty i certyfikaty ekologiczne. Nasze zwierzęta są systematycznie odrobaczane pod względem pasożytów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Każda sztuka jest zakolczykowana przez co dokładnie wiemy kiedy się urodziła i jaka jest jej historia.

Naszym głównym założeniem jest sprzedaż zwierząt do dalszej hodowli. Naszym klientom oferujemy nie tylko piękne zwierzęta, ale również doradztwo i pomoc.

Jeśli jesteś zainteresowany powiększeniem swojego stada lub dopiero planujesz założenie hodowli – ZADZWOŃ! Chętnie odpowiemy na pytania i wątpliwości.

Zapraszamy również na naszego facebooka oraz instagrama 🙂

Poniżej przedstawiamy zdjęcia naszych zwierzaków.